אנרגיה

קוראים וקוראות יקרים!

לפניכם מידע על נושא אנרגיית הגוף. העמוד מכיל מידע חיוני לחסכון בכסף ולשם תועלת רבה בעת רכיבה שאותו בדקנו לפני היציאה לשביל (הקטע פורסם בפוסט בבלוג לפני היציאה לשביל):

כידוע, רכיבה של שעה שעתיים צורכת לא מעט אנרגיה מהגוף.. לכן, הרבה פעמים אחרי רכיבה, ריצה ואפילו הליכה, אנחנו מתים לאכול משהו. אוקיי, דמיינתם את זה??

תארו לעצמכם את אותה ההרגשה פי 56….. למה אתם שואלים? כי זאת פחות או יותר תהיה הוצאת האנרגיה שלנו בטיול עצמו. בכל יום הרכיבה תארך בממוצע 8 שעות (אנחנו מדברים על נטו, ברוטו יוצא בסביבות ה-12-11 שעות ליום). אתם אפילו יכולים להוסיף עוד הרי קלוריות שנשרפות על סחיבת הציוד (עוד 15 ק"ג במקרה הטוב) וקיבלתם פחות או יותר שריפה של 1600 קלוריות ביום +/- כפול 14 יום ובחשבון פשוט= 22,400 קלוריות יישרפו בטיול אצל כל אחת ואחת מגופותינו. כידועים כבעלי משקל ממוצע, שאלנו את עצמנו מה נעשה כדי לא לסיים בתור שלדים בכיתת טבע בבית ספר יסודי?

התשובה הפשוטה היא כמובן: אוכל!

הבעייה היא שלא ניתן לאכול במשך הטיול אלא רק בהפסקות מוגדרות וארוכות יחסית בשביל לעכל את האוכל…

התשובה הייתה: חטיפי אנרגיה!!!

חטיפי האנרגיה אינם זרים לכל מי שהתנסה בחייו בתזונת ספורט, רכיבת אופניים היא ללא ספק אחד מסוגי הספורט שדורשים אנרגיה! אז צאנו וחקרנו את הנושא ומצאנו שחטיפים כמו אנרג'י וצ'ואי וכו' וכו' הם חטיפים יחסית טובים, בדיקה קצרה העלתה שהם גם מאוד יקרים- קחו בחשבון את כל הקלוריות שרצות ובורחות וכל האנרגיה הנגדית שצריכים להכניס לגוף ותקבלו חור בכיס.. בסביבות ה-400 ש"ח לבן אדם.

בדיקה בחנות המשווקת מוצרי אנרגיה שונים הניבה תוצאה יפה אף יותר: 1000 שקל לאדם כולל ג'ל אנרגיה, משקה אנרגיה וכל צירוף אפשרי עם המילה א-נ-ר-ג-י-ה (ע"ע גוגל).

וכך נולד הצורך בהכנת חטיפי אנרגיה שכאלו… את המתכון מצאנו באינטרנט כמובן ובדקנו אותו בפיילוט הראשון והשני.

חומרי הגלם מספיקים להכנת 10 חטיפי בריאות.

להלן החומרים ל-10 מנות:

2/3 כוס קמח מחיטה מלאה
1/2 כוס סוכר חום
50 גר' אגוזי מלך קצוצים
50 גר' גרגירי שומשום מלא
1 כפית קינמון
1/4 כפית הל
1/4 כפית מלח
1/2 כפית אבקת אפייה
10 תמרים מיובשים קצוצים
5 משמשים מיובשים קצוצים
2 חלבוני ביצה

אופן ההכנה:

לחמם מראש תנור ל 180 מעלות צלסיוס ולשמן קלות תבנית בקוטר 20 ס"מ. לבחוש היטב את כל החומרים מלבד חלבוני הביצים. להוסיף את החלבונים ולהמשיך לערבב . להעביר לתבנית ולאפות כ- 25 דקות.
לצנן ולחלק ל- 10 מנות.

כל חטיף הינו בעל ערך תזונתי של:

אנרגיה: 199 קק"ל
פחמימות: 27.44 גר'
סיבים תזונתיים: 1 גר'
חלבון: 5.1 גר'
שומן: 7.5 גר'
ברזל: 2.42 מ"ג
סידן: 72 מ"ג

(מאת אתר http://www.kenyonim.com/news.asp?nid=424)

החטיפים שיוצאים טעימים מאוד והמרכיב העיקרי בהם הוא התמרים, שבתור ספק אנרגיה הם מהשורה הראשונה!

הניסוי איתם עבר בהצלחה והיינו ממליצים עליהם לכל פעילות ארוכה שלא תעשו. בכל הפסקה שעשינו (ההפרש בין ההפסקות הוא בד"כ שלושת רבעי שעה) אכלנו אחד כזה וקיבלנו הרבה מאוד אנרגיה, בין אם זה פסיכולוגי או לא.

בנוסף, כפי שיכולתם לראות בתמונות המרהיבות בהפסקות הצהריים האבסנו את עצמנו בפסטה איטלקית משובחת שמכילה גם היא הרבה פחמימות (כן כן, בקטע הזה צריכים להיות בדיוק כמו הבחורות בדיאטה ולהסתכל כל מוצר מה הוא נותן לנו מבחינה תזונתית. אז כמו שאמרנו, סיר קטן של פסטה מספיק ומשביע את שנינו ולאחריו מרביצים שנ"צ קצר בשביל עיכול האוכל והרגעת הגוף מהנסיעה. שאר המזון שיבוא לפינו במהלך השביל עצמו יגיע מפרות, תרנגולות ושאר חיות שיקלעו לנתיבנו בדרך (אני מתכוון במסעדות וכו', הלדרמן שקנינו אומנם טוב אבל יש גבול למה שאפשר לבשל בגזיה. למרות שכשחושבים על זה? זה אחלה רעיון!) וטונות שחשובות בעיקר לבניית השרירים ושימורם במצב שלא יענה להגדרה "קטסטרופלי". הדאגה הכי גדולה היום מבחינתנו היא עניין השרירים ויכולתם לעמוד בעצימות כזו גבוהה וארוכת זמן…. עד כאן בנושא משבר האנרגיה…. אדיוס!

סיר פסטה

שיתוף
Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on linkedin

Watch out! Hamami is watching you

תודה לדביר, חברינו היקר בגולה, על העזרה הרבה בהקמת הבלוג, ועל אחסונו ברשת Horef.net, ועל התמיכה הנפשית מעבר לים. (בתמונה למעלה זה לא דביר...)