*** סיכום החוויה ***

אז מה היה לנו… כמו שאמרנו, יצאנו מגן החיות התנ"כי בירושלים, ירדנו מהשביל, חזרנו, היינו בעליות מטורפות, ירידות מהירות וזורמות, נופים ירוקים ויפים, ישובים קטנים וחדשים ושתי ערים גדולות. כמה תובנות חשובות על השביל החדש של קק"ל:

  1. השביל ברובו עביר לאופניים והינו סביר לרכיבה, אך ישנם קטעים בודדים שלא ניתנים לרכיבה. ישנו קטע ליד כביש 6 אשר נמצא בירידה מטורפת, אם היינו עושים את השביל מת"א לירושלים כנראה שהיינו עוקפים אותו או שהיינו נפצעים שם בירידה. גם רוכבי אופניים מנוסים יותר וללא תיקי סבל לא היו שורדים את המסולעת עם שיפוע של 45 מעלות.
  2. קק"ל עשו לדעתנו עבודה טובה אך לא מספיק טובה בבחירת הנתיב לרוכבים. השביל, כפי שניתן לראות בחתכי גובה/ רוחב, הינו בעל טיפוס מצטבר של 1800 מטרים(!) מה שהופך אותו בחלק מהימים לחוויית עליות מתישה. אנחנו לא אומרים שלא צריכות להיות עליות (הלוואי וזה היה ככה) מירושלים לת"א, אבל אין צורך לתפור את כל הרכסים באיזור עד שמגיעים למישור.
  3. נגישות למים/ אוכל – השביל לא עובר כמעט בסמוך לישובים או יותר פשוט מכך- תחנות דלק עם סופרים (מנטה, SO GOOD, YELLOW), ופעמיים מצאנו את עצמנו כמעט ללא מים. תחשבו על הנושא הזה כאשר אתם יוצאים לשביל עם הרבה ציוד, ותעשו הערכות בהתאם.
  4. לידיעת הרוכבים בשביל – המוקד הטלפוני של קק"ל כמעט ואינו יעיל ולא עוזר בשאלות שצצות במהלך הדרך. בחניון בן שמן ישנו ברז למילוי מים בו תוכלו להשתמש (בקבוק מים אצל גזלן באיזור הזה עולה 12 שקל, תנסו להוריד את המחיר).

סה"כ הייתה חוויה גדולה מהחיים, שביל לא קל לרכיבה- המון עליות ברמות טכניקה שונות אך לדעתנו הטכניקה הנדרשת מתחת לבינונית כיוון שאת רוב המקומות הטכניים ניתן לעקוף מהצד ולעלות יחסית בקלות. לא לשכוח שהתיקים על הסבל תרמו לאחיזת הגלגל האחורי מה שעשה את הטיפוס על מדרגות סלע להרבה יותר קל.

המינימום ההכרחי לרכיבה בשביל- מים (והרבה), אוכל, ציוד לאופניים ותיקון פנצ'רים. אם אתם רוצים לישון בשטח תצטרכו להעמיס ציוד נוסף (אנחנו ממליצים על תיקי סבל).

המלצה אחרונה וחביבה- תקחו תצ"אות (תצלומי אוויר) של השביל כי הן עזרו לנו מאוד! השביל לא תמיד מסומן כמו שצריך (במיוחד לרוכבים מי-ם לים) ועדיף שבהתלבטויות תבדקו לאן התצ"א מראה. תצלומי אוויר  אפשר להשיג מגוגל MAPS.

לסיום – תרכבו, תהנו וספרו חוויות!!!

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שיתוף
Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on linkedin

Watch out! Hamami is watching you

תודה לדביר, חברינו היקר בגולה, על העזרה הרבה בהקמת הבלוג, ועל אחסונו ברשת Horef.net, ועל התמיכה הנפשית מעבר לים. (בתמונה למעלה זה לא דביר...)